Rejestracja konta

Rejestrując się w serwisie będziesz miał(a) możliwość skontaktowania się z innymi użytkownikami, zamieszczania ogłoszeń, zdjęć, komentarzy etc.

Rejestruję się »

Logowanie do konta:

 




Dziś tej mocy bardziej Wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów...

Modlitwy


Różaniec i św. Jan Paweł II


Jan Paweł II był człowiekiem Różańca, a cały Jego pontyfikat był nim przepełniony aż po brzegi. Przyjrzyjmy się najważniejszym  wypowiedziom Ojca Świętego o tej wielkiej i cudownej modlitwie:


 


„Pragnę skupić waszą uwagę na różańcu… Różaniec jest moją umiłowaną modlitwą. Modlitwą cudowną! Cudowną w swojej prostocie i w swojej głębi… W te same dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, którzy nam są najbliżsi, tych, o których najbardziej się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim.”


(29 października 1978)


 


„Modlitwa różańcowa jest wielką pomocą dla człowieka naszego czasu. Sprowadza ona pokój i skupienie; wprowadza nasze życie w tajemnice Boże i sprowadza Boga do naszego życia.”


(3 września 1983)
rn 


„My wszyscy, którzy odmawiamy święty różaniec, błogosławimy wiarę Maryi w każdej jego tajemnicy. Modlimy się do Niej. Równocześnie modlimy się z Nią.”


(28 października 1984)



rn„Różaniec jest modlitwą prostą i skutecznie służącą temu, by stawać się z Maryją uczniem Jezusa Chrystusa.”


(4 października 1986)



rn
rn„Różaniec. Ta modlitwa jest jeszcze dzisiaj dla bardzo wielu ludzi znakiem i środkiem nawiązania najbardziej intymnej więzi z Chrystusem. W czasach trudnych, w udręczeniu, w samotności, w chorobie, w obliczu śmierci człowiek zawsze znajdował w różańcu pociechę, umocnienie i nowe siły.”


 (2 maja 1987)



rn
rn„Weźmy znowu do rąk, najdrożsi bracia i siostry, różaniec, aby wyrazić naszą cześć dla Maryi, aby nauczyć się od Niej, jak być pilnym uczniem Boskiego Mistrza, aby wyprosić Jej niebieską opiekę tak w naszych codziennych potrzebach, jak i przy wielkich problemach, które nękają Kościół i całą ludzkość.”


(25 października 1987)



rn„Odmawianie różańca oznacza wejście do szkoły Maryi i uczenie się od Niej, Matki i Uczennicy Chrystusa, w jaki sposób dogłębnie i w całej pełni przeżywać wymagania wiary chrześcijańskiej.”


 (2 października 1988)



rn„Różaniec: Jest to codzienne spotkanie, którego Maryja i ja nigdy nie zaniedbujemy.”


(12 maja 1991)



rn„Drodzy bracia i siostry, odmawiajcie codziennie różaniec! Gorąco proszę pasterzy, by odmawiali i uczyli odmawiania różańca w swoich chrześcijańskich wspólnotach. Aby każdy umiał wiernie i odważnie wypełniać obowiązki swojego stanu, pomóżcie Ludowi Bożemu powrócić do codziennego odmawiania różańca, do tej przemiłej rozmowy dzieci z Matką, którą «przyjmują w swoim domu»”.


(1 października 1997)



rn„Zachęcam wszystkich, a w szczególny sposób rodziny chrześcijańskie, aby podążając codzienną drogą wierności, szukały w różańcu umocnienia i oparcia.”


(25 października 1998)



rn„Różaniec Najświętszej Maryi Panny, który pod tchnieniem Ducha Bożego rozwinął się stopniowo w drugim tysiącleciu, to modlitwa umiłowana przez licznych świętych, a Urząd Nauczycielski Kościoła często do niej zachęca. W swej prostocie i głębi pozostaje ona również w obecnym trzecim tysiącleciu, które dopiero co się zaczęło, modlitwą o wielkim znaczeniu, przynoszącą owoce świętości.”


(Rosarium Virginis Mariae, 16 października 2002).



rn„Modlitwa tak łatwa, a równocześnie tak bogata naprawdę zasługuje, by wspólnota chrześcijańska ponownie ją odkryła.”


(Rosarium Virginis Mariae, 16 października 2002).



rn„Patrzę na Was wszystkich, Bracia i Siostry wszelkiego stanu, na Was, rodziny chrześcijańskie, na Was, osoby chore i w podeszłym wieku, na Was młodzi: weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca, odkrywając ją na nowo w świetle Pisma Świętego, w harmonii z liturgią, w kontekście codziennego życia.”


(Rosarium Virginis Mariae, 16 października 2002).


 


Jak odmawiać różaniec?


Na początku należy uczynić znak Krzyża świętego i na krzyżyku odmówić Wierzę w Boga
rnNa pierwszym paciorku odmawia się Ojcze nasz
rnNa trzech dalszych Zdrowaś Maryjo
rnSą to modlitwy wstępne; ich intencją jest uproszenie cnót wiary, nadziei i miłości. Przy odmawianiu wszystkich części różańca wystarczy modlitwy wstępne odmówić tylko przed częścią pierwszą.
rnNastępnie zapowiada się daną część i tajemnicę jako temat do rozważania na tle powtarzanych modlitw ustnych: Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu
rnPo każdym Chwała Ojcu odmawiamy tak zwaną modlitwę fatimską: „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia”. 
rn
rn
rnOdmawiając różaniec, rozważamy razem z Maryją wydarzenia z Ewangelii, które Ona rozważała w swoim sercu. Mamy nie tylko rozważać postawę Jezusa i Maryi, ale naśladować Ich w naszym życiu osobistym, rodzinnym i społecznym.
rnW życiu ludzi zmagających się z grzechem, trudnościami i nałogami różaniec jest jakby liną ratunkową. Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie. Nasze rodziny, Ojczyzna i świat walczą teraz z przytłaczającymi siłami zła. Dziś potrzebujemy pomocy Maryi bardziej niż kiedykolwiek przedtem. 
rn
rn
rnCZĘŚĆ I – TAJEMNICE RADOSNE
rn(odmawiamy w poniedziałki i soboty)
rn1. Zwiastowanie Maryi Pannie
rn2. Nawiedzenie św. Elżbiety
rn3. Narodzenie Pana Jezusa
rn4. Ofiarowanie w świątyni
rn5. Znalezienie Pana Jezusa
rn
rnCZĘŚĆ II – TAJEMNICE ŚWIATŁA
rn(odmawiamy w czwartki)
rn1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
rn2. Objawienie się Pana Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej
rn3. Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
rn4. Przemienienie na górze Tabor
rn5. Ustanowienie Eucharystii
rn
rnCZĘŚĆ III – TAJEMNICE BOLESNE
rn(odmawiamy we wtorki i piątki)
rn1. Modlitwa w Ogrójcu
rn2. Biczowanie Pana Jezusa
rn3. Ukoronowanie cierniem
rn4. Droga krzyżowa
rn5. Śmierć Jezusa na krzyżu
rn
rnCZĘŚĆ IV – TAJEMNICE CHWALEBNE
rn(odmawiamy w środy i niedziele)
rn1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
rn2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa
rn3. Zesłanie Ducha Świętego
rn4. Wniebowzięcie Matki Bożej
rn5. Ukoronowanie Matki Bożej


 


 


Obietnice Matki Bożej


Obietnice Matki Bożej dla odmawiających różaniec święty,
rndane błogosławionemu Alanowi de la Roche.


Znany w historii apostoł różańca świętego i założyciel bractw różańcowych - bł. Alan, miał otrzymać od Matki Bożej następujące obietnice, przekazywane w tradycji zakonu dominikańskiego:


rn rn rn rn rn rn
rn

1.    Wszyscy, którzy wiernie mi służyć będą odmawiając różaniec święty otrzymają pewną szczególną łaskę.

rnrn

2.    Wszystkim odmawiającym pobożnie mój różaniec przyrzekam moją szczególniejszą opiekę i wielkie łaski.

rnrn

3.    Różaniec będzie najpotężniejszą bronią przeciw piekłu, wyniszczy pożądliwości, usunie grzechy, wytępi herezje.

rnrn

4.    Cnoty i święte czyny zakwitną - najobfitsze zmiłowanie uzyska dla dusz od Boga; serca ludzkie odwróci od próżnej miłości świata, a pociągnie do miłości Boga i podniesie je do pragnienia rzeczy wiecznych; o, ileż dusz uświęci ta modlitwa.

rnrn

5.    Dusza, która poleca mi się przez różaniec - nie zginie.

rnrn

6.    Ktokolwiek odmawiać będzie pobożnie różaniec święty, rozważając równocześnie tajemnice święte nie dozna nieszczęść, nie doświadczy gniewu bożego, nie umrze nagłą śmiercią; nawróci się, jeśli jest grzesznikiem, jeśli zaś sprawiedliwym - wytrwa w łasce i osiągnie życie wieczne.

rnrn

7.    Prawdziwi czciciele mego różańca nie umrą bez sakramentów świętych.

rnrn

8.    Chcę, aby odmawiający mój różaniec, mieli w życiu i przy śmierci światło i pełnię łask, aby w życiu i przy śmierci uczestniczyli w zasługach świętych.

rnrn

9.    Codziennie uwalniam z czyśćca dusze, które mnie czciły modlitwą różańcową.

rnrn

10.  Prawdziwi synowie mego różańca osiągną wielką chwałę w niebie.

rnrn

11.  O cokolwiek przez różaniec prosić będziesz - otrzymasz.

rnrn

12.  Rozszerzającym mój różaniec przybędę z pomocą w każdej potrzebie.

rnrn

13.  Uzyskałam u syna mojego, aby wpisani do bractwa mojego różańca - mieli w życiu i przy śmierci za braci wszystkich mieszkańców nieba.

rnrn

14.  Odmawiający mój różaniec są moimi dziećmi, a braćmi Jezusa Chrystusa, Syna mojego jednorodzonego.

rnrn

15.  Nabożeństwo do mego różańca jest wielkim znakiem przeznaczenia do nieba.

rn

 


« powrót


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany(a) aby oglądać tą zawartość, aby móc dodawac komentarze.

rn