Rejestracja konta

Rejestrując się w serwisie będziesz miał(a) możliwość skontaktowania się z innymi użytkownikami, zamieszczania ogłoszeń, zdjęć, komentarzy etc.

Rejestruję się »

Logowanie do konta:

 
Dziś tej mocy bardziej Wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów...

Wielka Polska Nowenna Miłosierdzia

Wielka Polska Nowenna Miłosierdzia za wstawiennictw

św. Jana Pawła II 

 

o miłosierdzie dla każdego z nas 

 

Uzdrówcie rany przeszłości miłością.

 

św. Jan Paweł II

Kochani, co to dla nas znaczy? W jaki sposób Miłosierdzie Boże ma przemienić nasz świat? Czym jest owo miłosierdzie Boże? Czy znamy odpowiedzi na te pytania?

 

Św. Jan Paweł II powiedział:

Nie mam srebra ani złota. Nie mam gotowych odpowiedzi na ważne pytania. Postaram się spojrzeć na nie w świetle Jezusa Chrystusa. I mówię do was: wstań, nie skupiaj się na słabościach i wątpliwościach, wyprostuj się… Wstań i idź.

Spróbujmy zatem codziennie zrobić chociażby jeden uczynek miłosierny względem siebie lub innej osoby, spróbujmy wnieść swój wkład do Skarbca Bożego Miłosierdzia. Sprawdźmy, czy jesteśmy zdolni do miłosierdzia? Łatwo jest mówić o miłosierdziu, trudniej jest je czynić. Na ile potrafimy zrezygnować z własnych przyzwyczajeń, wygód lub jakichś dóbr na rzecz drugiego człowieka? Czy w naszych wyborach kierujemy się miłością, troską o dobro wspólne, czy wyłącznie własną korzyścią?

 

Rozpoczynamy niezwykłą nowennę aż do zaprzestania pandemii.

Oprócz modlitwy podejmujemy w tym czasie uczynki miłosierdzia względem siebie i drugiego człowieka, nie dla rozgłosu, nie dla zysku, ale dla budowania cywilizacji miłości, spokojnego i wolnego świata.

 

Błagamy Ojca w niebie za wstawiennictwem naszego wielkiego orędownika  św. Jana Pawła II, abyśmy sami dla siebie nawzajem potrafili być miłosierni, abyśmy umieli i chcieli przebaczać sobie nawzajem wszelkie zło, abyśmy potrafili odnaleźć drogę do pojednania z drugim człowiekiem  i możliwości do zadośćuczynienia mu, abyśmy nigdy nie odpłacali złem za zło, abyśmy na fundamencie naszych miłosiernych uczynków budowali Cywilizację Miłości, której tworzenie, jak najdroższy klejnot, powierzył nam  św. Jan Paweł II.

 

Otwórzmy swoje serca na miłosierną miłość! Przebaczmy sobie nawzajem,  pogódźmy się,  dajmy wyraz naszej miłości w codziennych „zwykłych” sprawach, nie bójmy się „Otworzyć drzwi Chrystusowi”. 

 

Z naszych dobrych uczynków budujmy pomnik św. Jana Pawła II

 

Dołącz do nas

 

 

rn