Rejestracja konta

Rejestrując się w serwisie będziesz miał(a) możliwość skontaktowania się z innymi użytkownikami, zamieszczania ogłoszeń, zdjęć, komentarzy etc.

Rejestruję się »

Logowanie do konta:

 
Dziś tej mocy bardziej Wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów...

Aktualności


Rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II


27 kwietnia 2014 roku w Watykanie odbyła się kanonizacja bł. Jana Pawła II i Jana XXIII. Mszę Św. kanonizacyjną na Placu św. Piotra koncelebrował papież Franciszek. W uroczystości brał udział emerytowany papież Benedykt XVI oraz kobiety uzdrowione za wstawiennictwem Jana Pawła II: s. Marie Simon-Pierre Normand oraz Floribeth Mora Diaz. Kulminacyjnym punktem niedzielnej mszy było ogłoszenie przez papieża Franciszka, Jana XXIII i Jana Pawła II świętymi. Po przedstawieniu przez prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato Franciszkowi prośby o wpisanie obu papieży w poczet świętych ogłosił on uroczyście:

"...po wysłuchaniu opinii naszych Braci w biskupstwie orzekamy i ogłaszamy świętymi błogosławionych Jana XXIII i Jana Pawła II i wpisujemy ich w poczet świętych..."

Święty Jan Paweł II był „człowiekiem modlitwy”. Pragnienie doskonałości objawiało się w nim tak mocno, że zawsze zachowywał ożywionego ducha poprzez stałą modlitwę i słuchanie rozważanego Słowa Bożego. Centrum jego życia było ukonstytuowane przez Eucharystię.

Pierwsze motto „Nie lękajcie się! Otwórzcie, więcej, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!” wypowiedziane podczas inauguracji posługi Piotrowej wyznaczyło program jego długiego pontyfikatu, pozostając żywe w sercach wiernych, nawet po jego śmierci.

27 kwietnia, w rocznicę kanonizacji naszego Przyjaciela, św. Jana Pawła II, spróbujmy w duchu Jego nauki zrobić jakikolwiek dobry uczynek na rzecz drugiego człowieka, budujmy wspólnie duchowy pomnik naszego ukochanego Ojca Świetego.

 

Budujmy duchowy pomnik św. Jana Pawła II

 

 

Święty Jan Paweł II nieustannie oręduje za nami przed Bożym tronem, prośmy Go o wstawiennictwo w ważnych dla nas intencjach. Przedstawmy swoje świadectwa. Zaświadczmy, że nasz ukochany Rodak wciąż dla nas żyje, bo to nie śmierć ludzi rozdziela, tylko zapomnienie i brak miłości.

Pamiętajmy o naszym Przyjacielu, św. Janie Pawle II, w modlitwie. Oplećmy różańcem, który tak umiłował, wszystkie "dzieła", które zostawił nam w testamencie.

 

Czytaj listy do św. Jana Pawła II

Napisz list do św. Jana Pawła II

 

św. Janie Pawle II wspieraj nas z wysoka i oręduj za nami  przed tronem

Bożego Miłosierdzia.

 

 


« powrót


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany(a) aby oglądać tą zawartość, aby móc dodawac komentarze.

rn