Rejestracja konta

Rejestrując się w serwisie będziesz miał(a) możliwość skontaktowania się z innymi użytkownikami, zamieszczania ogłoszeń, zdjęć, komentarzy etc.

Rejestruję się »

Logowanie do konta:

 




Dziś tej mocy bardziej Wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów...

Zdrowie


Miód - lekarstwo z ula


Miód to naprawdę wspaniały produkt, leczy przeziębienie i wzmacnia organizm.

Miód wzmacnia organizm. Aby się o tym przekonać, wystarczy jeść codziennie przez 30 dni łyżkę miodu. Kuracja sprawi, że nabierzemy odporności. Nie będziemy chorować na infekcje górnych dróg oddechowych. A jeśli nawet zachorujemy, dolegliwości będą mniej dokuczliwe, a choroba szybciej minie. Dobrze jest zacząć taką kurację wczesną jesienią i wiosną, kiedy o przeziębienia najłatwiej.

Doskonała jest także woda miodowa, czyli łyżeczka miodu rozpuszczona w 3/4 szklanki wody pozostawiona na noc pod przykryciem. Wypijamy ją rano, wcześniej dobrze mieszając. Taką kurację stosujemy co najmniej przez 30 dni.

Naukowcy z Uniwersytetu w Pensylwanii wykazali, że miód likwiduje uporczywy kaszel u dzieci. Przebadali 105 maluchów, które leczyli albo syropem przeciwkaszlowym, albo miodem. Łyżeczka miodu przed snem sprawiła, że zarówno dzieci, jak i ich rodzice mogli spokojnie przespać noc, jak  zapewniają uczeni. Z ich analizy wynika, że miód jest skuteczniejszy niż jeden z najpopularniejszych w USA syropów na kaszel. Nie ma też działań ubocznych. Miód jest niemal całkowicie bezpieczny, może łagodzić kaszel, bo jest bogaty w antyoksydanty, np. witaminę C i flawonoidy.  Związki te pomagają zwalczyć różne infekcje wywołujące objawy przeziębienia. Miód przynosi ulgę, wzmaga też produkcję śliny, która rozcieńcza śluz i nawilża górne drogi oddechowe.

O tym, jak wielką moc ma miód, można łatwo się przekonać. – Gdy czujemy się zmęczeni i zniechęceni, wystarczy zjeść łyżeczkę miodu. Błyskawicznie poczujemy przypływ energii. Warto spróbować, szczególnie gdy nadejdą jesienne szarugi.

Jaki miód wybrać?

Wrzosowy zawiera bioaktywne związki o właściwościach przeciwzapalnych,  moczopędnych i bakteriobójczych. Ma silne właściwości antyseptyczne.

Zalecany jest osobom dotkniętym anemią, zapaleniem gardła i błony śluzowej 

Gryczany jako jedyny zawiera rutynę, substancję wzmacniającą i oczyszczającą naczynia krwionośne.

Polecany osobom starszym, szczególnie narażonym na schorzenia układu krwionośnego.

Spadziowy ma silne działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, pomaga w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych. Wykazuje 
rnnajwiększe działanie antybakteryjne spośród wszystkich miodów. 

Lipowy ceniony jest za to, że wspomaga leczenie przeziębienia i grypy. Ma działanie antybiotyczne, przeciwgorączkowe i przeciwkaszlowe. Ułatwia zasypianie, łagodzi stres i pomaga ustabilizować ciśnienie.

Rzepakowy w odróżnieniu od innych miodów bardzo szybko ulega krystalizacji, w wyniku której staje się niemal biały. Miód ten przyspiesza gojenie się ran i chroni przed zakażeniem. Ma właściwości odtruwające, jest łagodny dla wątroby.

Wielokwiatowy powstaje z letnich kwiatów, które kwitną w czerwcu i lipcu. Pomaga w leczeniu chorób serca, anemii, zapalenia gardła 
rni przeziębienia. Reguluje ciśnienie. Zalecany osobom uczulonym na pyłki roślin, stosowany przy odczulaniu.

Akacjowy przyspiesza regenerację błon śluzowych żołądka. Może więc zapobiegać wrzodom żołądka i dwunastnicy, wspomaga też trawienie. Wykorzystywany przy schorzeniach nerek i dróg moczowych. Ma działanie bakteriobójcze i moczopędne.

Nawłociowy to nowa odmiana miodu o intensywnym zapachu i lekko cytrynowym smaku – działa podobnie jak lipowy. Oczyszcza nerki, a stosowany przez kilka miesięcy potrafi rozpuścić kamienie nerkowe. Jest moczopędny.

 

 


« powrót


Komentarze

  • kalesra pisze:
    2015-10-01 10:35:37

    Miody to nie jedyne skarby wytwarzane przez pracowite pszczoły. Z ula pochodzi mleczko pszczele niegdyś uważane za panaceum na wiele dolegliwości, dziś o sławie mocno przebrzmiałej (podnosi poziom cholesterolu we krwi), a także pyłek kwiatowy, czyli pszczeli chleb. Ten modny produkt bogaty jest w białko, witaminy, sole mineralne i mikroelementy. Pobierany z ula wosk znajduje zastosowanie w ponad 40 gałęziach przemysłu (od kosmetyki, farmaceutyki po wyrób farb). Hitowym produktem z ula jest od wielu lat propolis, bogaty biologicznie pszczeli kit o silnym działaniu antybakteryjnym i regenerującym.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany(a) aby oglądać tą zawartość, aby móc dodawac komentarze.

rn