Rejestracja konta

Rejestrując się w serwisie będziesz miał(a) możliwość skontaktowania się z innymi użytkownikami, zamieszczania ogłoszeń, zdjęć, komentarzy etc.

Rejestruję się »

Logowanie do konta:

 
Dziś tej mocy bardziej Wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów...

Intencje modlitewne


Wielka Polska Nowenna Miłosierdzia


Wielka Polska Nowenna Miłosierdzia za wstawiennictwem

rnrn

św. Jana Pawła II 

rnrn

o miłosierdzie każdego z nas w Roku Miłosierdzia

rnrn

 

rnrn

Uzdrówcie rany przeszłości miłością.

rnrn

św. Jan Paweł II

rnrn

 

rnrn

Kochani, żyjemy w Roku Miłosierdzia. Co to dla nas znaczy? W jaki sposób Miłosierdzie Boże ma przemienić nasz świat? Czym jest owo miłosierdzie Boże? Czy znamy odpowiedzi na te pytania?

rnrn

Św. Jan Paweł II powiedział:

rnrn

Nie mam srebra ani złota. Nie mam gotowych odpowiedzi na ważne pytania. Postaram się spojrzeć na nie w świetle Jezusa Chrystusa. I mówię do was: wstań, nie skupiaj się na słabościach i wątpliwościach, wyprostuj się… Wstań i idź.

rnrn

Spróbujmy zatem codziennie zrobić chociażby jeden uczynek miłosierny względem siebie lub innej osoby, spróbujmy wnieść swój wkład do Skarbca Bożego Miłosierdzia. Sprawdźmy, czy jesteśmy zdolni do miłosierdzia? Łatwo jest mówić o miłosierdziu, trudniej jest je czynić. Na ile potrafimy zrezygnować z własnych przyzwyczajeń, wygód lub jakichś dóbr na rzecz drugiego człowieka? Czy w naszych wyborach kierujemy się miłością, troską o dobro wspólne, czy wyłącznie własną korzyścią?

rnrn

Rozpoczynamy niezwykłą nowennę, modlimy się codziennie aż  do dnia 20 listopada 2016 r., kiedy Papież Franciszek zamknie „Drzwi Roku Miłosierdzia”. Oprócz modlitwy podejmujemy w tym czasie uczynki miłosierdzia względem siebie i drugiego człowieka, nie dla rozgłosu, nie dla zysku, ale dla budowania cywilizacji miłości, spokojnego i wolnego świata.

rnrn

W Roku Miłosierdzia błagamy Ojca w niebie za wstawiennictwem naszego wielkiego orędownika  św. Jana Pawła II, abyśmy sami dla siebie nawzajem potrafili być miłosierni, abyśmy umieli i chcieli przebaczać sobie nawzajem wszelkie zło, abyśmy potrafili odnaleźć drogę do pojednania z drugim człowiekiem  i możliwości do zadośćuczynienia mu, abyśmy nigdy nie odpłacali złem za zło, abyśmy na fundamencie naszych miłosiernych uczynków budowali cywilizację miłości, której tworzenie, jak najdroższy klejnot, powierzył nam  św. Jan Paweł II.

rnrn

Otwórzmy swoje serca na miłosierną miłość! Przebaczmy sobie nawzajem,  pogódźmy się,  dajmy wyraz naszej miłości w codziennych „zwykłych” sprawach, nie bójmy się „Otworzyć drzwi Chrystusowi”. 

rnrn

Dzień 1. Modlimy się o zwycięstwo miłosierdzia w naszych wyborach

rnrn

 

rnrn

Z naszych dobrych uczynków budujmy pomnik św. Jana Pawła II

rnrn

Dołącz do nas

rnrn

 

rnrn

Zobacz nasz pomnik

« Powrót


Dodaj odpowiedź

Musisz być zalogowany(a) aby oglądać tą zawartość, aby móc dodawać wpisy

rn